CD: Community Detection

معرفی آموزش های اولیه کد نویسی در تمامی سطوح

در این  بخش به معرفی یکی از سایت های بسیار خوب در زمینه آموزش کد نویسی می پردازیم که کمک شایانی در کد نویسی پایان نامه و... می نماید.

سایت فرادرس

نمونه ای از استفاده تشخیص انجمن

در ابتدا به تعریف تشخیص  انجمن می پردازیم و سپس دو نمونه از کاربردهای تشخیص انجمن را توضیح میدهیم.

انجمن ها مجموعه ای از راس ها هستند که با احتمال بیشتری نسبت به بقیه گراف ویژگی های مشترکی را به اشتراک می گذارند.انجمن زیر گرافی از یک گراف می باشد.

مثال:

1- استفاده در CRM ( مدیریت ارتباط با مشتریان بانکها و...)

2- استفاده در بازاریابی و تبلیغات به عنوان سیستم های توصیه گر که هم اکنون سایت های بزرگ دیجی کلا، آمازون و... مورد استفاده قرار میگیرد.

معیار دقت تشخیص

هر مدل به‌منظور اندازه کارایی باید ارزیابی شوند و لذا عملاً برای ارزیابی نیاز به معیارها و توابعی است.

در این قسمت با یکی از معروف ترین معیارهای لازم برای ارزیابی دقت تشخیص اشاره میکنیم.


 معیار اطلاعات متقابل نرمال شده

معیارNMI طبق معادله زیر تعریف شده است. در معادله، پارامترهای A و Bدو بخش جداشده از یک شبکه، C ماتریس درهم­ ریختگی، Cij برابر تعداد گره­ های مشترک بین جامعه i در بخش A و جامعه j در بخش B می­باشد.

کتاب تحلیل شبکه های اجتماعی

http://s8.picofile.com/file/8315446868/15.pdf.html


شبکه‌های اجتماعی آنلاین امروز مهد افکار عمومی و ارتباطات میان‌فردی است. افکار و ارتباطاتی که محققان را وسوسه می‌کند تا به دنبال تحلیل، پژوهش و بررسی آنها بروند. یکی از همین روش‌های پژوهش در شبکه‌ها و رسانه‌های اجتماعی، تحلیل شبکه‌های اجتماعی است. تحلیل شبکه‌های اجتماعی روش علمی است که روابط بین افراد یا سازمان‌ها را در شبکه‌های یا رسانه‌های اجتماعی بررسی و تحلیل می‌کند.

 دراین مجموعه دو پایه از هستی شناسی و روش شناسی است که تحلیل شبکه‌های اجتماعی را به مثابه محصولی مشترک از همگرایی جامعه‌شناسی، روان‌شناسی اجتماعی، مردم‌شناسی و ارتباطات اجتماعی در برابر علاقه‌مندان به مباحث شبکه‌های اجتماعی قرار می‌دهد. این همگرایی همچنین به ریاضیات و مقولات مرتبط با مهندسی شبکه نیز عمیقا وام‌دار است.

خواننده این اثر با مطالعه آن در سه مسیر مشخص با رویکردهای مفهومی تحلیل شبکه‌های اجتماعی، با ادبیات و نظریه‌های مربوط به تحلیل این شبکه‌ها و در نهایت با دو نرم افزار رایج در تحلیل این شبکه‌ها آشنا خواهد شد. وجه مهم دیگر کتاب تحلیل شبکه‌های اجتماعی –این است که عملا آمیزه‌ای از نظر و عمل است درعرصه شناسایی، اندازه‌گیری مولفه‌ها و کشف روابط و خصیصه‌های در هم تنیده شبکه‌های اجتماعی که در نهایت، تمایلات؛ موجودیت مشارکتی و الگوهای ارتباطی موجود در این شبکه‌ها را نیز به شیوه‌ای ساختمند و مبتنی بر متد به ترسیم می‌کشد.

 کتاب تحلیل شبکه‌های اجتماعی به مطالبی زیر می پردازد:

 «چیستی تحلیل شبکه‌های اجتماعی» درباره تاریخچه مفاهیم و کارکردهای تحلیل شبکه‌های اجتماعی بحث می‌کند.

 «مفاهیم و سنجه‌های شبکه‌‌های اجتماعی» خلاصه شده است و در آن سنجه‌ها یا همان فرمول‌های اجتماعی عمومی تحلیل شبکه‌های اجتماعی معرفی می‌شود.

«نظریه‌های تحلیل شبکه‌های اجتماعی» به رشته تحریر در آمده است و در آن نظریه‌های شبکه، شش‌درجه جدایی، جهان کوچک و گراف مرور شده است.

 «روش‌های نمونه‌گیری در تحلیل شبکه» پرداخت شده است تا محققان تکلیف خود را با نمونه و جامعه آماری تحلیل شبکه بدانند .

«تحلیل شبکه‌های اجتماعی با نود‌اکس‌ال و گفی» به آموزش و معرفی این دو نرم‌افزار می‌پردازد.


مقاله ای کامل در خصوص تشخیص جامع در گراف

مقاله ای کامل در خصوص  تشخیص جامع در گراف

http://s8.picofile.com/file/8315208184/0906_0612.pdf.html


در این مقاله  در ابتدا به علم مدرن شبکه ها می پردازیم  که  پیشرفتهای قابل توجهی در درک ما از سیستم های پیچیده ای به ارمغان آورده است. یکی از مهم ترین ویژگی های گراف ها هستند که  نشان دهنده خروجی سیستم های واقعی یا همان ساختار جامعه یا خوشه بندی است.

سازماندهی رأس ها در خوشه ها، با بسیاری از لبه ها در حال اتصال به رأس خوشه ای مشابه و لبه های نسبتا کمی که به رأس خوشه های مختلف پیوند دارند. چنین خوشه ها و یا جوامع می توانند به عنوان بخش های نسبتا مستقل یک گراف در نظر گرفته شوند و نقش مشابهی را بازی کنند.تشخیص جوامع از اهمیت زیادی در جامعه شناسی، زیست شناسی و علوم رایانه ای برخوردار است،تشخیص جمواع  بسیار دشوار است و هنوز به طور رضایتبخش حل نشده است، علی رغم تلاش بزرگ یک جامعه بزرگ بین رشته ای دانشمندان که در چند سال گذشته روی آن کار کرده اند.که در این مقاله  تعریف عناصر اصلی در تشخیص جوامع از جمله خوشه بندی و روشهای تشخیص دقت جوامع و مقایسه با یکدیگر مورد بحث و بررسی قرار میگیرد.

1 2 >>